Autor Natació
15 Abril 2015 a 13:30

El CN Terrassa es fa amb deu medalles en el Trofeu Sant Jordi de natació

Set condecoracions d’or, dues de plata i una de bronze

Imatge d'Albert Puig // Imatge cedida pel CNTerrassa

Imatge d’Albert Puig // Imatge cedida pel CNTerrassa

El Club Natació Terrassa va aconseguir deu medalles (set d’or, dues de plata i una de bronze) en el XLIX Trofeu Sant Jordi Memorial Joan Ferri, cinquena prova del XV Circuit Català de Trofeus de Natació – Gran Premi Diputació de Barcelona, que va celebrar-se dissabte passat a les instal·lacions del CE Mediterrani.

Tres nedadors locals van doblar victòria a la capital catalana. Carla Campo va vèncer els 100 i els 200 m papallona, amb un temps respectius d’1.03.07 i de 2.15.77. Héctor Monteagudo va imposar-se en les dues proves ràpides de braça, els 50 i els 100 metres, amb unes marques respectives de 29.45 i 1.04.56. Així mateix, Albert Puig va guanyar els 200 m estils amb uns esplèndids 2.02.92, registre amb el qual va proclamar-se campió del trofeu en apartat masculí en assolir la millor puntuació FINA. El nedador egarenc va adjudicar-se una segona distància, els 100 m papallona, amb un crono de 55.35.

També va pujar al graó més alt del podi Carmen Herrero, que va ser la millor en 50 m papallona amb 27.74. La madrilenya va arrodonir la seva actuació amb una medalla de bronze en 100 m papallona (1.04.93). Completa la nòmina de medallistes Juan Francisco Segura, que va obtenir la plata en 50 m lliures (23.46) i en 100 m papallona (56.62).

Nou places de finalista

Al marge dels podis, el Natació va assolir nou places de finalista, és a dir, entre els vuit millors. Sara Reyes en va acumular dues en acabar setena en 100 m papallona (1.07.75) i vuitena en 200 m estils (2.30.15). Així mateix, Carles Faro va quedar-se a tocar del bronze en 200 m braça, prova en què va ser quart amb 2.25.64. Carmen Herrero va ocupar el sisè lloc en 200 m estils (2.27.80), a l’igual que Laura Guerra en 50 m esquena (31.89) i que Marc Melero en 200 m esquena (2.14.40). Tanquen el recompte de finalistes Carla Campo, vuitena en 50 m papallona; Judit Duarte, vuitena en 400 m lliures (4.35.07); i Duncan Carse, vuitè en 100 m esquena (1.01.46)

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

  • 50 esquena femenins
  • 6.-Laura Guerra 31.89
  • Sèries: 32.40
  • 50 braça masculins
  • 1.-Héctor Monteagudo 29.45
  • Sèries: 30.27
  • 11.-David Benítez 31.95
  • 12.-Joan Sánchez 31.98
  • 50 papallona femenins
  • 1.-Carmen Herrero 27.74
  • Sèries: 28.16
  • 8.-Carla Campo
  • Sèries: 28.63
  • 10.-Maria Buch 30.10
  • 15.-Nàdia Santacruz 30.65
  • 20.-Paula López 31.40
  • 50 lliures masculins
  • 2.-Juan Francisco Segura 23.46
  • Sèries: 23.99
  • 32.-Joan Sánchez 26.97
  • 400 lliures femenins
  • 8.-Judit Duarte 4.35.07
  • 11.-Irene Garcia de Dios 4.36.97
  • 100 esquena masculins
  • 8.-Duncan Carse 1.01.46
  • 10.-Marc Melero 1.01.91
  • 12.-Ruben Martínez 1.02.41
  • 18.-David Llamas 1.06.02
  • 24.-Enric Cristóbal 1.07.68
  • 31.-Àlex Ramos 1.09.71
  • 200 esquena femenins
  • 11.-Maria Buch 2.38.23
  • 400 estils masculins
  • 12.-Oriol Escamilla 5.20.21
  • 200 papallona femenins
  • 1.-Carla Campo 2.15.77
  • 13.-Anna Serra 2.41.22
  • 100 papallona masculins
  • 1.-Albert Puig 55.35
  • 2.-Juan Francisco Segura 56.62
  • 21.-Pau Garcia 1.02.32
  • 100 braça femenins
  • 21.-Laura Guerra 1.29.36
  • 200 braça masculins
  • 4.-Carles Faro 2.25.64
  • 200 estils femenins
  • 6.-Carmen Herrero 2.27.80
  • 8.-Sara Reyes 2.30.15
  • 10.-Paula López 2.30.33
  • 12.-Tània Michavila 2.33.24
  • 21.-Nàdia Santacruz 2.39.61
  • 23.-Laia Redondo 2.40.33
  • 26.-Júlia Perucho 2.41.73
  • 29.-Mariona Bordes 2.44.41
  • 200 lliures masculins
  • 31.-David Benítez 2.07.90
  • 100 lliures femenins
  • 31.-Laura Bayod 1.06.40
  • 100 esquena femenins
  • 11.-Laura Guerra 1.10.54
  • 200 esquena masculins
  • 6.-Marc Melero 2.14.40
  • 15.-David Llamas 2.24.50
  • 22.-Oriol Escamilla 2.37.67
  • 400 estils femenins
  • 14.-Irene Garcia de Dios 5.27.32
  • 16.-Mònica López 5.36.08
  • 18.-Anna Serra 5.40.79
  • 200 papallona masuculins
  • 12.-David Benítez 2.25.79
  • 100 papallona femenins
  • 1.-Carla Campo 1.03.07
  • 3.-Carmen Herrero 1.04.93
  • 7.-Sara Reyes 1.07.75
  • 9.-Paula López 1.07.89
  • 10.-Judit Duarte 1.08.34
  • 14.-Nàdia Santacruz 1.09.57
  • 18.-Laia Redondo 1.11.24
  • 22.-Anna Serra 1.14.74
  • 24.-Laura Bayod 1.17.10
  • 100 braça masculins
  • 1.-Héctor Monteagudo 1.04.56
  • 28.-Àlex Ramos 1.18.49
  • 200 braça femenins
  • 15.-Maria Buch 2.58.93
  • 18.-Tània Michavila 2.59.70
  • 200 estils masculins
  • 1.-Albert Puig 2.02.92
  • 19.-Enric Cristóbal 2.23.31
  • 100 lliures masculins
  • 23.-Pau Garcia 57.14
  • 33.-David Benítez 59.79
Switch to mobile version