Autor Política
15 Juliol 2015 a 17:00

Terrassa acollirà el Ple de Constitució del Consell Comarcal del Vallès Occidental

Divendres a les 12h

L’Ajuntament de Terrassa // Foto: Sergi Colomer

L’Ajuntament de Terrassa // Foto: Sergi Colomer

El proper divendres se celebrarà a les 12h a l’Ajuntament de Terrassa el Ple de constitució del Consell Comarcal del Vallès Occidental per al mandat corporatiu 2015-2019.

El Ple servirà perquè els consellers i conselleres comarcals proclamats per la Junta Electoral Provincial de Barcelona en data 1 de juliol de 2015 prenguin possessió. L’acte també servirà per escollir el president o presidenta del Consell Comarcal del Vallès Occidental.

A les 12h l’alcalde de Terrassa, Jordi Ballart donarà la benvinguda a tots els assistents. Un cop els regidors i regidores hagin jurat o promès el càrrec, es procedirà a la proclamació de candidats/es a la presidència –amb un breu parlament del/la portaveu de cada formació- i la posterior votació. El president/a escollit farà finalment el seu parlament que tancarà el Ple de Constitució.

En total seran 39 regidors i regidores dels diferents ajuntaments de la comarca que seran consellers i conselleres comarcals. 9 ho seran pel Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC), 7 per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC), 6 per Convergència i Unió (CiU), 6 per Entesa, 5 per la Candidatura d’unitat popular – Poble Actiu, 4 per Ciutadans i 2 pel Partit Popular (PP).

 

COALICIÓ CANDIDATURA DE PROGRÉS (9 membres)

Membres electes:

  1. Ignasi Giménez Renom (Castellar del Vallès)
  2. Amadeu Aguado Moreno (Terrassa)
  3. Juan María Parralejo Aragoneses (Ripollet)
  4. Rafael Güeto Ortiz (Rubí)
  5. Silvia Peralta Valdivia (Sant Quirze del Vallès)
  6. Pere Soler Artalejo (Sant Cugat del Vallès)
  7. Carme Carmona Pascual (Cerdanyola del Vallès)
  8. Marc González Roldán (Viladecavalls)
  9. Cristian Sánchez García (Sabadell)

Suplents:

  1. David Vidal Morral (Castellbisbal)
  2. Juan Parra Sola (Montcada i Reixac)
  3. Lluïsa Melgares Aguirre (Terrassa)
  4. Montserrat Rueda Miralles (Sentmenat)
  5. Marta García Marin (Rubí)
  6. Víctor Rodríguez Sáez (Santa Perpètua de Mogoda)
  7. Laura Sánchez López (Vacarisses)
  8. Marc Sanabria Robledo (Palau-solità i Plegamans)
  9. Maria Carmen Acosta Sanz (Polinyà)

COALICIÓ ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA – ACORD MUNICIPAL (7 membres)

Membres electes:

  1. Joan Ballbé i Herrero (Ullastrell)
  2. Ricard Torralba i Llauradó (Sant Llorenç Savall)
  3. Marta Roqué i Aubia (Rellinars)
  4. Olga Serra i Luque (Vacarisses)
  5. Pol Altayó i Isern (Santa Perpetua de la Mogoda)
  6. Elisabet Pasamonte i Rodriguez (Cerdanyola)
  7. Anna Fernàndez i Gallegos (Polinyà)

Suplents:

  1. Toni Pons i Viaplana (Castellbisbal)
  2. Lurdes Serra i Suñé (Ripollet)
  3. Marta Torrecillas i Domènech (Gallifa)
  4. Santi Pavon i Fernàndez (Matadepera)
  5. Pere Pubill I Linares (Barberà del Vallès)
  6. Jordi Torroja i Fontanet (Sentmenat)
  7. Jordi Plaza i Nualart (Palau Solità i Plegamans)

FEDERACIÓ CONVERGÈNCIA i UNIÓ (6 membres)

Membres electes:

  1. Miquel Samper i Rodriguez (Terrassa)
  2. Víctor Puig i Sebastiá (Rubí)
  3. Nuria Colomé i Rodriguez (Sentmenat)
  4. Joan Carles Paredes i Correas (Montcada i Reixach)
  5. Josep Beltran Taixa (Sabadell)
  6. Jaume Oliveras Malla (Palau Solità i Plegamans)

Suplents:

  1. Meritxell Lluis i Vall (Terrassa)
  2. Magda Rodó i Rodó (Ullastrell)
  3. Ramon Mayoral i Ricart (Polinyà)
  4. Marc Costa i Valls (Cerdanyola)
  5. Bea Garcia Fandino (Castellar del Vallès)
  6. Sergi Garcia Roig (Rubí)

COALICIÓ ENTESA (6 membres)

Membres electes:

  1. Maria Ángeles Marcuello Martínez (Palau- Solità i Plegamans)
  2. Emiliano Martínez Navarro (Terrassa)
  3. Ramon Capolat Agut (Rubí)
  4. José Luis Rivera Arias (Barberà del Vallès)
  5. Anna Rius Ulldemolins (Terrassa)
  6. Maria Pilar Paz Sierra (Badia del Vallès)

Suplents:

  1. Joan Playà Guirado (Castellbisbal)
  2. Maria Luisa Santander Aguilar (Vacarisses)
  3. Mònica Martínez Gómez (Montcada i Reixac)
  4. Marta Muntanyola Pablo (Terrassa)
  5. Javier Martínez Ramírez (Terrassa)
  6. Marta Baldrich Caselles (Sant Quirze del Vallès)

COALICIÓ CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR- POBLE ACTIU (5 membres)

Membres electes:

  1. Josep Maria Osuna López (Ripollet)
  2. Núria Gibert i Dasca (Sant Cugat del Vallès)
  3. Joan Moyà Köhler (Castellar del Vallès)
  4. Jordi Muntant Cos (Rubí)
  5. Mireia Sanchez Pi (Barberà del Vallès)

Suplents:

  1. Elisenda Alamany Gutierrez (Castellar del Vallès)
  2. Fabia Diaz Cortès (Barberà del Vallès)
  3. Maria Teresa Carceller Labaleta (Badia del Vallès)
  4. Albert Vincenc i Llauradó (Sant Llorenç Savall)
  5. Miriam Ferràndiz Saus (Sabadell)
  6. Elvira Vila Caelles (Cerdanyola del Vallès)
  7. Ramon Piqué Huerta (Sant Cugat del Vallès)
  8. Aitor Sánchez Cerezuela (Rubí)
  9. Albert Cos Boada (Sabadell)
  10. Xavier Sallas i Puigdellívol (Sant Llorenç Savall)
  11. Pilar Castillejo Medina (Ripollet)
  12. Ruth Escolà Sanchez (Badia del Vallès)
  13. Ivan González Galdeano (Cerdanyola del Vallès)

CIUTADANS, PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (4 membres)

Membres electes:

  1. Jose Luis Fernández Díaz (Sabadell)
  2. David Gerboles Pérez (Montcada i Reixac)
  3. Carmen Ortuño Aparcero (Terrassa)
  4. María Francisca Valle Fuentes (Cerdanyola del Vallès)

Suplents:

  1. Munia Fernández-Jordán Celorio (Sant Cugat del Vallès)
  2. Sergio Blazquez Aguirre (Sant Cugat del Vallès)
  3. Maria Dolores Marín Laraño (Rubí)
  4. José Abadías Alvarez (Rubí)
  5. Luís Villa Carbó (Sant Quirze del Vallès)

PARTIT POPULAR (2 membres)

Membros electes:

  1. Manuel Buenaño García (Cerdanyola)
  2. Adolfo Gallego Serrano (Barberà del Vallès)

Suplents:

  1. Gabriel Turmo Sainz (Terrassa)
  2. Esteban Gesa Para (Sabadell)
Switch to mobile version